Tweede editie van Week van de Preventie van 20 t.e.m. 26 september

Na een eerste geslaagde editie in november vorig jaar organiseren we ook in 2021 de Week van de Preventie. Dit jaar vindt die plaats van maandag 20 tot en met zondag 26 september. Tijdens de Week van de Preventie zetten we onze dagelijkse preventieacties eens extra in de verf.

Extract affiche Week van de Preventie

Concept

De politie wordt de laatste tijd vooral gelinkt aan handhaving en repressie. En dat is voor ons korps jammer genoeg ook zo. Maar onze werking omvat nog zo veel meer dan dat – zoals slachtofferzorg en preventie, waarbij de stads- en andere diensten een belangrijke partner vormen.  Daarom willen we in de Week van de Preventie onze dagelijkse preventieacties eens extra in de verf zetten.

Het idee van de Week van de Preventie komt overgewaaid uit Québec. Canada is sinds jaar en dag het gidsland voor de goede praktijken inzake ‘community policing’ of gemeenschapsgerichte politiezorg. Ons korps heeft nauwe contacten met de Canadese politie omdat we samen met hen deel uitmaken van ‘Réseau Intersection’, een sterk internationaal netwerk om goede praktijken rond community policing en nabijheidspolitie te delen.

Acht deeldomeinen

Tijdens de Week van de Preventie, van 20 tot en met 26 september, richten we onze aandacht op acht deeldomeinen:

 • Cybercriminaliteit
 • Fietsveiligheid
 • Intrafamiliaal geweld
 • Woninginbraken
 • Diefstal uit voertuigen
 • Gauwdiefstal
 • Sluikstorten
 • Jongeren

De hele week lang plannen we verschillende preventieve en sensibiliserende acties over de acht deeldomeinen heen. Alle diensten dragen hun eigen steentje bij: van het Overlastteam en de Wijkpolitie, over de Verkeersdienst en het Bureau Politionele Misdrijfpreventie tot de Lokale Recherche en de Interventiedienst. Ook verschillende stads- en andere externe diensten zetten mee hun schouders onder de Week van de Preventie.

We geven alvast een sneak preview:

 • Informeren en sensibiliseren van de burger over de acht deeldomeinen d.m.v. nieuwsberichten op onze website, posts op sociale media, flyers en affiches, persartikels, enz.
 • Cybercriminaliteit: preventietips en tips voor slachtoffers maar ook nieuwe projecten en diensten in the picture
 • Fietsveiligheid: fietsverlichtingsacties, aandacht voor de veiligheid van de fietsers in het bijzonder in de fietsstraten
 • Intrafamiliaal geweld: hercontacten van slachtoffers in de verf zetten, mobiel stalkingalarm in the picture, sensibiliseren d.m.v. campagne ‘Spreken doet muren breken’, bekendmaken en promoten van de hulplijn 1712 (ook de chat)
 • Woninginbraken: diefstalpreventieadviezen, speed-DPA-acties, Kot Op Slot-acties
 • Diefstal uit voertuigen: preventieve ‘geen buit geen dief’-acties, gerichte patrouilles langs hotspots
 • Gauwdiefstal: preventieve ‘belletjes’-acties, toezicht en gerichte patrouilles in winkelstraten en studentenbuurten
 • Sluikstorten: gerichte patrouilles langs hotspots, inzet van Argussen en anonieme sluikstortcamera’s, promoten van de app om sluikstorten te melden
 • Jongeren: bestaande initiatieven in the picture, inzetten op een betere relatie tussen jongeren en politie d.m.v. verbindende activiteiten

De Gentse flikken hebben er alvast veel goesting in. Want tenslotte: preventie helpt!