Resultaten verkeersacties op 25 en 26 juli 2025
Op vrijdag 25 juli 2025 voerde ons verkeersteam een bemande snelheidscontrole zonder onderschepping uit in Herzele en Sint-Lievens-Houtem. Daarbij werden in totaal 556 voertuigen gecontroleerd.
📍 In de Molenstraat (Herzele) reden 143 voertuigen voorbij, waarvan 10 geflitst werden (6,99%).
📍 In de Strijmeers (Sint-Lievens-Houtem) werden 202 voertuigen gecontroleerd; maar liefst 48 bestuurders overschreden de snelheidslimiet (23,76%).
📍 In de Vlierstraat (Sint-Lievens-Houtem) reden 211 voertuigen langs de controlepost, waarvan er 28 geflitst werden (13,27%).
Elke snelheidscontrole draagt bij aan veiligere straten in onze zone.
Opvallend: In de Strijmeers werd een bestuurder betrapt aan een snelheid van 90 km/u, terwijl er slechts 50 km/u toegelaten is. Zulke snelheden vormen een ernstig risico voor andere weggebruikers, omwonenden en de bestuurder zelf.
Wist je dat de impact van een ongeval bij 90 km/u bijna vier keer groter is dan bij 50 km/u? Snelheid blijft één van de belangrijkste oorzaken van zware verkeersongevallen. Daarom blijven controles essentieel.
Op zaterdag 26 juli 2025 voerde onze politiezone gerichte verkeerscontroles uit. Tijdens deze actie werd gecontroleerd op onder andere verzekering, intoxicatie, rijgedrag en het dragen van de veiligheidsgordel.
De actie resulteerde in volgende vaststellingen:
- 1 bestuurder testte positief op cocaïne → onmiddellijke intrekking van het rijbewijs voor 15 dagen
- 1 PVW (proces-verbaal met waarschuwing) voor het ontbreken van een geldige verzekering
- 1 PV voor een bestuurder van een motorfiets wegens meerdere zware overtredingen: rijden zonder verzekering, zonder inschrijving, zonder geldig rijbewijs, zonder beschermkledij en roekeloos rijgedrag. De motor werd in beslag genomen.
- 1 OI (onmiddellijke inning) voor het niet dragen van de veiligheidsgordel
- 1 verhoor in een lopend dossier rond diefstal (categorie III)
Daarnaast werd er gepatrouilleerd samen met het PROA-team. Op verschillende locaties in Zottegem vonden ook alcohol- en drugstesten plaats. Daarbij werd één positieve en één negatieve speekseltest afgenomen en werden meerdere bestuurders onderworpen aan een ademtest met veilig resultaat (AT Safe).
Met dit soort acties wil de politie niet alleen de pakkans verhogen, maar vooral bijdragen aan een veiligere verkeersomgeving.
Bedankt aan alle weggebruikers die zich verantwoordelijk gedragen én aan ons verkeersteam voor hun inzet!
Voor dringende politiehulp, bel altijd het nummer 101!!