Managementteam Politiezone Zottegem Herzele Sint-Lievens-Houtem

Het managementteam van onze Politiezone heeft een overkoepelende functie en is verantwoordelijk voor het leiden en beheren van alle aspecten van de lokale politie, met als doel de veiligheid en het welzijn van de gemeenschap te waarborgen en de politiewerking soepel te laten verlopen. Ons management bestaat uit 8 leden, die we graag aan jullie voorstellen.

 

Tom De Saveur

Sinds 1 juli 2023 opereert Tom De Saveur als korpschef binnen onze politiezone. De korpschef werkt samen met het managementteam om ervoor te zorgen dat het politiekorps zijn kernopdrachten kan uitvoeren en een hoogwaardige dienstverlening kan bieden aan zowel de bevolking als de overheid. Dit vereist voortdurende aanpassing en bijsturing op diverse terreinen, waaronder operationele activiteiten, bestuurlijke en gerechtelijke politietaken, evenementenbeheer, criminaliteitsanalyse, personeelswerving, dienstplanning, opleiding en training, financieel en logistiek beheer, ICT en innovatieve technologieën, evenals interne en externe communicatie en klachtenafhandeling.

"Een politiekorps vertoont gelijkenissen met diverse publieke of private organisaties en bedrijven", zegt Tom. "Het is inherent aan deze organisaties om continu producten of diensten te leveren, zoals onthaal, wijkwerking, interventie, recherche, verkeer, slachtofferbejegening en ordehandhaving. Om deze taken uit te voeren, vereist het politiekorps niet alleen de inzet van mensen en middelen, zoals medewerkers, uitrusting, voertuigen, radio's en ICT, maar ook de benodigde informatie en intelligentie. Deze elementen moeten zorgvuldig op elkaar worden afgestemd, vergelijkbaar met de onderdelen van een goed geoliede machine, waarbij diverse werkprocessen en procedures als draaiende tandwielen functioneren. Het behouden van deze operationele efficiëntie, 24/7, terwijl het zonale veiligheidsbeleid wordt nageleefd, vormt de kernverantwoordelijkheid van de korpsleiding, in het bijzonder van de korpschef."

"Als korpschef sta je aan het hoofd van het korps, je organiseert en verdeelt de taken en draagt hiervoor ook de verantwoordelijkheid. ... Maar ik benadruk dat politiewerk vooral teamwerk is en dat elke medewerker vanuit haar of zijn functie hierin een evenwaardige en onmisbare rol heeft."

Joke De Geyter

CP Joke De Geyter is coördinator voor de dienst interventie, waarbij ze alle 4 onze interventieteams aanstuurt. Joke is ook verantwoordelijk voor een aantal grote ordediensten, zoals Rock Zottegem en Jaarmarkt Sint-Lievens-Houtem. Daarnaast komen er nog heel wat andere taken bij kijken. Zo doet Joke nog een deel van de noodplanning, innovatie en rekrutering binnen het korps.

"Samen met mijn collega's vormen wij het managementteam waar wij gezamenlijk werken aan het beleid van de zone en dat beleid samen uitdragen."

Bo Van Gaeveren

Als jongste officier startte Bo Van Gaeveren in september 2024 in onze politiezone. Na eerdere werkervaringen binnen de klinische en forensische zorg koos zij voor een loopbaan binnen de politie. Naast het coördineren van de diensten onthaal, politioneel informatiebeheer en maatschappelijke politie, maakt zij eveneens deel uit van de permanentiedienst als officier van bestuurlijke politie. Er zijn ook diverse evenementen en acties waarbij zij functioneert als officier op het terrein. 
 

"A team is not a group of people that work together. A team is a group of people that trust each other. – Simon Sinek”

Kyara Beque

Als lid van het managementteam draagt Kyara Beque bij aan de strategische ontwikkeling van onze organisatie. Een belangrijk aspect van haar functie omvat kwaliteitszorg en intern toezicht. In haar rol als beleidsadviseur en coördinator Strategie en Beleid is zij ook verantwoordelijk voor het opstellen van het zonale veiligheidsplan en andere cruciale beleidsdocumenten. Daarnaast beheert ze deels zowel de interne als externe communicatie van de politiezone en is zij verantwoordelijk voor kennisbeheer. Bovendien zet ze zich actief in voor innovatieprojecten die bijdragen aan een toekomstgerichte en efficiënte werking van de politiezone.

Peter Souffriau

Peter Souffriau heeft bijna 40 jaar ervaring binnen de politie. Hij startte in 1986 met zijn opleiding en fungeerde in verschillende functies in de loop der jaren. Zeven jaar geleden werd hij bevorderd tot politiecommissaris

Als politiecommissaris coördineert Peter de wijkwerking voor de ganse politiezone. Hij werkt hiervoor nauw samen met de (eerste) hoofdinspecteurs ((E)HINP) Philip Broodcoorens, Dieter Forrez en Dries Van den Bossche. Ze komen regelmatig samen om het dagelijkse werk te bespreken, te evalueren en de inzet van personeel te bepalen. Daarnaast fungeert Peter ook als coördinator voor de dienst Verkeer. HINP Jens D'Haese heeft de dagelijkse leiding over dit team. Ook voor het zonaal wapenbeheer is Peter coördinator, deze dienst wordt geleid door EHINP Lieven Placke. Naast deze functies zijn er ook nog de vele overlegmomenten (bv. het maandelijks veiligheidsoverleg met de drie burgemeesters, de veiligheidscellen (waarop grote evenementen samen met de respectieve organisatoren worden besproken), de wekelijkse vergaderingen met de collega's van de korpsleiding, de wachtbeurten als officier van bestuurlijke politie, enz.

Bovendien is Peter het aanspreekpunt voor sociale media en websitebeheer van de politiezone. Hiervoor werkt hij samen met Content Marketeer Febe D'Hauwer. Samen houden ze de contentplanning nauwlettend in de gaten en voorzien ze interessante online en offline media.

Gerry Verlinden

Als Eerste Commissaris van Politie, is Gerry Verlinden - samen met CP Wim Verbeurt – diensthoofd van de Lokale Recherche, PROA Team en Lokaal Informatie Kruispunt. Hij geeft leiding aan diverse teams die zich diepgaand bezighouden met onderzoeksdossiers, proactief werken en informatiegestuurd werken. Tevens vervult hij ook de rol van Information Officer, waarbij hij verantwoordelijk is voor het efficiënt beheer van informatie binnen de politieorganisatie en de implementatie van nieuwe technologieën om de operationele processen te ondersteunen. 

Wim Verbeurt

Wim Verbeurt heeft meer dan 20 jaar ervaring binnen de politie. Hij heeft alle graden en kaders doorlopen. Eerst als Inspecteur binnen de interventiedienst, dan als Hoofdinspecteur binnen deze functionaliteit en erna als teamchef van het Wijkzorgteam en Onthaal. Na de opleiding tot Commissaris coördineert hij nu binnen de pijler 'politionele dienstverlening', samen met Eerste Commissaris van politie Gerry Verlinden, de lokale recherchedienst, het proactief team en het Lokaal Informatie Kruispunt. Als monitor geweldbeheersing met en zonder vuurwapen is hij ook nauw betrokken bij de interne schietopleidingen, Politionele Interventietechnieken en opleidingen 'selfdefence'.

Elsie Claus

Eerste adviseur Elsie Claus is de politiesecretaris. Daarnaast is zij de coördinator van de afdeling Personeel, Logistiek, ICT en Financiën (PLIF). Deze afdeling zorgt voor de nodige administratieve en logistieke ondersteuning van onze operationele diensten en draagt zo ook bij aan een veiliger politiezone.

Ontdek hier andere functionaliteiten binnen ons korps