Verdachte in internationaal cybercrimedossier gearresteerd dankzij PZ Grens
Vrijdag werd op de luchthaven van Charleroi een geseinde verdachte gearresteerd in het kader van een groot cybercrimeonderzoek dat door onze recherche werd gevoerd.
Het onderzoek draait rond fraude via onder andere valse e-mails en vervalste facturen, waarbij een bedrijf voor een totaalbedrag van ongeveer 1,5 miljoen euro werd opgelicht. Dankzij de snelle tussenkomsten kon een groot deel van het bedrag, namelijk ongeveer 1,3 miljoen euro, nog worden gerecupereerd. Het uiteindelijke financiële nadeel bedraagt echter nog steeds meer dan 250.000 euro.
De verdachte kwam in beeld na uitgebreid speurwerk van onze dienst recherche, onder meer via camerabeelden en onderzoek van bankrekeningen. Na zijn arrestatie werd de verdachte verhoord door onze rechercheurs. Tijdens het verhoor bekende hij zijn betrokkenheid bij de feiten. De man werd voorgeleid bij de onderzoeksrechter en is aangehouden.
Het onderzoek wordt momenteel verdergezet. Daarbij wordt onder meer nagegaan welke internationale vertakkingen het dossier heeft, met pistes richting Slowakije en het Verenigd Koninkrijk.
Met deze arrestatie benadrukt onze politiezone opnieuw het belang van gespecialiseerde recherchewerking in de strijd tegen cybercriminaliteit en financiële fraude. Cybercrime blijft een groeiend fenomeen waarbij criminelen steeds professioneler te werk gaan. Onze diensten blijven dan ook inzetten op doorgedreven onderzoek en samenwerking, zowel nationaal als internationaal.
Meer informatie over cybercrime en wat je kan doen om jezelf te beschermen, vind je hier.