Jaarverslag 2023 - Slachtofferbejegening
We delen graag onze cijfers en resultaten van 2023 met jou. Hieronder vind je een greep uit ons jaarverslag.
Wist je dat PZ Demerdal-DSZ beschikt over 15 gespecialiseerde slachtofferbejegenaars, verdeeld over verschillende diensten? Ze zorgen voor opvang, informatie en bijstand aan slachtoffers.
De slachtofferbejegenaars voorzien in een permanentiesysteem. Er werden minstens 11 tussenkomsten geregistreerd van de slachtofferbejegenaars op het terrein. De werkelijke cijfers liggen veel hoger, vermits de bejegenaar ook geregeld gedurende de gewone dagelijkse werkopdracht slachtoffers begeleidt, hetgeen niet apart geregistreerd wordt.
In 2023 werden er 20 dossiers doorverwezen naar het CAW (Centrum voor algemeen welzijnswerk) – deelwerking Slachtofferhulp.
In 2022 werd het Zorgcentrum Seksueel Geweld (ZSG) in Leuven opgestart. PZ Demerdal-DSZ beschikt over 4 medewerkers die deelnemen aan permanenties om slachtoffers politioneel te begeleiden. In 2023 hebben deze speciaal opgeleide zedeninspecteurs (we noemen ze ZIPpers) in het zorgcentrum 20 tussenkomsten na seksueel geweld uitgevoerd.