Persbericht 31 augustus 2020
Bromfiets
Op vrijdag 28 augustus omstreeks 16u werd de bestuurder van een bromfiets klasse A opgemerkt door de politie wanneer deze aan hoge snelheid op de Oude Baan te Diest reed. De politie kon de bestuurder intercepteren. Bij verdere controle bleek de bromfiets 58 km/u te kunnen rijden in plaats van de wettelijke, maximale snelheid van 25 km/u. Tegen de 29-jarige bestuurder uit Diest werd een proces-verbaal opgesteld.
Rijden onder invloed
- Op zaterdag 29 augustus omstreeks 00u15 verloor de bestuurder van een personenwagen op de Nieuwe Dijkstraat te Diest de controle over zijn wagen. Het voertuig kwam vervolgens in de gracht terecht. De 39-jarige bestuurder uit Diest kon zichzelf uit zijn wagen bevrijden en had geen medische verzorging nodig. Hij legde wel een positieve ademtest af. Het voertuig diende getakeld te worden.
- Op zaterdag 29 augustus omstreeks 23u30 werd de 34-jarige bestuurder van een bromfiets gecontroleerd op de Weg Messelbroek te Scherpenheuvel-Zichem. De man, afkomstig uit Scherpenheuvel-Zichem, legde hierbij een positieve speekseltest (drugs) af en werd tevens aangetroffen in het bezit van een hoeveelheid drugs. De nodige processen-verbaal werden opgesteld.
- Op maandag 31 augustus omstreeks 01u werd een 31-jarige bestuurder van een personenwagen gecontroleerd op de Leuvensesteenweg te Diest. De bestuurder, afkomstig uit Retie, bleek niet over een geldig rijbewijs te beschikken en legde tevens een positieve speekseltest (drugs) af.
Diefstal
Op maandag 31 augustus omstreeks 03u45 werd er een poging tot diefstal met braak ondernomen in de gebouwen van het keuringsstation op het Industrieterrein 2 te Diest. De daders wisten met de nodige braakschade de gebouwen binnen te dringen, maar konden uiteindelijk niets stelen.