Samenwerking met Politie Schoten leidt tot arrestatie winkeldieven
Op woensdag 21 januari hebben wij, in nauwe samenwerking met Politie Schoten, twee rondtrekkende winkeldieven onderschept die op het punt stonden hun vierde diefstal van de dag te plegen.
De inspecteurs Politie Schoten werden op de hoogte gebracht dat een voertuig in Schoten was geregistreerd door het ANPR‑netwerk en gelinkt kon worden aan meerdere winkeldiefstallen. Een zoekactie in de omgeving leverde niets op, waarna verder nazicht via het ANPR‑systeem aantoonde dat het voertuig zich inmiddels in Schilde bevond. Politie Schoten bracht onmiddellijk Lokale Politie Voorkempen op de hoogte. Samen zetten we het voertuig vervolgens aan de kant op zo’n 200 meter van een supermarkt.
In het voertuig werd voor meer dan 3000 euro aan gestolen goederen aangetroffen, voornamelijk inktpatronen. De twee inzittenden werden ter plaatse gearresteerd en overgebracht naar het politiekantoor.
Uit verder onderzoek en dankzij de informatie van de bewakingsagenten van de keten blijkt dat de goederen eerder die dag werden gestolen uit verschillende filialen van een supermarkt in Schoten, Ekeren en Brasschaat.
Dankzij de efficiënte samenwerking tussen de politiezones en het proactieve gebruik van het ANPR‑netwerk konden de verdachten snel gelokaliseerd en gevat worden. Beide mannen werden voorgeleid, het onderzoek wordt verdergezet.