Resultaten flitsmarathon tonen aan: snelheidscontroles blijven noodzakelijk
Tijdens de nationale flitsmarathon van zaterdag 8 op zondag 9 augustus voerden wij snelheidscontroles uit op verschillende locaties in de gemeente. De resultaten tonen opnieuw aan dat snelheidscontroles noodzakelijk blijven om de verkeersveiligheid te waarborgen.
In totaal werden 1.523 voertuigen gecontroleerd op vier locaties. Daarbij werden 89 bestuurders betrapt op een snelheidsovertreding, goed voor een overtredingspercentage van 5,8%.
De meeste overtredingen werden vastgesteld op de Alfons Servaislei, waar 47 van de 347 gecontroleerde voertuigen te snel reden. Dat komt neer op een overtredingspercentage van 13,5%.
Wat vooral opvalt, zijn enkele bijzonder hoge snelheden. Op de Alfons Servaislei werd een bestuurder geregistreerd aan 105 km/u in een zone 50. Op de Brechtsebaan liep de hoogste gemeten snelheid zelfs op tot 130 km/u waar maximaal 70 km/u is toegelaten. Dergelijke snelheden betekenen niet alleen een zware overtreding, maar vormen ook een ernstig risico voor alle weggebruikers.
Snelheid blijft één van de belangrijkste factoren bij verkeersongevallen. Hoe hoger de snelheid, hoe minder tijd een bestuurder heeft om te reageren en hoe ernstiger de gevolgen bij een ongeval. Dat geldt zeker voor voetgangers en fietsers, die bij een aanrijding veel kwetsbaarder zijn dan inzittenden van een voertuig.
"De resultaten van deze flitsmarathon tonen aan dat onze controles geen doel op zich zijn, maar noodzakelijk blijven om gevaarlijk rijgedrag aan te pakken. Wanneer bestuurders meer dan dubbel zo snel rijden als toegelaten, brengen zij niet alleen zichzelf maar ook andere weggebruikers in gevaar."
Politie Schoten blijft daarom inzetten op gerichte snelheidscontroles. Niet om zoveel mogelijk overtredingen vast te stellen, maar om bestuurders bewust te maken van hun verantwoordelijkheid en om onze wegen veiliger te maken voor iedereen die er gebruik van maakt.