Wees alert voor inbraken

Vorige maand werden in Schoten 23 diefstallen in woning gepleegd en 4 pogingen; ook deze maand staat de teller al op 9 inbraken. Een groot aantal hiervan gebeurt in de buurt van grote wegen. Er worden meestal kleinere spullen zoals juwelen en geld gestolen. De politie heeft omwille van deze inbrakengolf haar toezicht opgedreven.

Wees alert voor verdachte gedragingen en neem maatregelen. Enkele concrete tips om inbrekers te ontmoedigen:

  • Sluit steeds alle ramen en deuren bij vertrek.
  • Zorg voor een bewoonde indruk tijdens je afwezigheid. Laat bijvoorbeeld licht branden in huis zodat het lijkt of je thuis bent.
  • Maak ook je huis zelf goed zichtbaar via buitenverlichting en een open voortuin.
  • Laat geen waardevolle voorwerpen in het zicht rondslingeren.
  • Berg potentieel inbrekersmateriaal slotvast op (bv. ladder, gereedschap).
  • Bewaar zeer waardevolle zaken zo weinig mogelijk thuis. De gouden horloge van je grootvader bewaar je dus beter in een kluisje op de bank.
  • Noteer bij aankoop van waardevolle voorwerpen serienummers (of IMEI-nummer bij gsm of tablet) en maak een foto. Hou ook de facturen bij. Op die manier is het eenvoudiger om gestolen goederen te recupereren als ze worden teruggevonden.

Verdachte gedragingen meld je best meteen aan de politie via 101.

Labels