Wegwerkzaamheden in het centrum van Ploegsteert

De werken van de Rabecqueplaats in Ploegsteert zitten nu in de slotfase. De asfaltering van de weg moet voorbereid worden en het asfalt moet langs de nieuwe bushaltes aangebracht worden. Het voetpad op de hoek van de Armentieresstraat en de Ploegsteertstraat wordt volledig vernieuwd en aangepast. De rotonde wordt met kasseien aangelegd.

Dit werk zal beginnen op 12 oktober 2020, met verkeershinder die naar verwachting twee weken zullen duren.

De rotonde zal deels niet toegankelijk zijn voor het verkeer gedurende het herstel van de stoep. Het verkeer rondom de rotonde moet dus aangepast worden. Een beurtelings verkeer zal ingericht worden omdat kruisen in de rotonde niet mogelijk zal zijn. Door het plaatsen van verkeerslichten nabij de rotonde zal het verkeer trager en moeilijker verlopen. De firma, verantwoordelijk van de wegmarkering, heeft aangeraden om enkel de as gevormd door de Ploegsteertstraat en de Romarijnstraat beschikbaar te laten om door Ploegsteert te rijden. Deze keuze werd gemaakt in overleg met de firma, de autoriteiten en de lokale politie. Op deze manier blijft de plaats toegankelijk. 

De Mesenstraat en de Armentieresstraat zullen tijdelijk doodlopend zijn ter hoogte van de plaats. Een omleiding zal voorzien worden aan beide kanten zodat de bewoners op hun respectievelijke weg kunnen aansluiten. Deze uitzonderlijke toestand is noodzakelijk zodat het bedrijf beter en vlotter kan werken. De uitvoering van deze werken zal 10 werkdagen duren. Bovendien, wanneer het mogelijk wordt, zal de firma het verkeer aanpassen zodat het verkeer's avonds en 's nachts veiliger verloopt.

Beurtelings verkeer met verkeerslichten zal dus toegelaten worden van de Ploegsteertstraat naar de Romarijnstraat en omgekeerd. De toegang tot de Mesenstraat en de Armentieresstraat zal geblokkeerd worden  ter hoogte van de rotonde van de Rabecqueplaats.

Omleidingen :

  • De weggebruikers, die de Mesenstraat willen verlaten of bereiken, zullen omgeleid worden via de Nieuwkerkebaan (om de Ploegsteertbaan te bereiken ter hoogte van de RN58) naar Waasten en via de kleine Brugstraat om Heuvelland te bereiken.
  • De weggebrijkers, die de Armentieresstraat willen verlaten of bereiken, zullen omgeleid worden via de Witteweg naar Touquetstraat, via de Rabecques dreef naar Waasten en via de Chapelle Rompue straat en de Mitoyenstraat om Heuvelland te bereiken.
  • Het zwaar verkeer moet dezelfde omleidingen volgen maar de chauffeurs moeten wel rekening houden met de maximale toegelaten massa. De omleidingen zullen aan de firma's, gelegen in de Mesenstraat en in de Armentieresstraat, meegedeeld worden zodat ze hun transportondernemers kunnen verwittigen.

De autoriteiten en de lokale politie zijn bewust dat deze verkeerswijzigingen onaangenaamheden woor de weggebruikers veroorzaken. Ze danken U voor uw begrip en uw medewerking.




Plan 1




plan 2




tec




plan tec



 

Vond je dit artikel leuk? Deel het dan met je vrienden door op de onderstaande knoppen te klikken



Labels