Persoverzicht van donderdag 18 december 2025
Feiten van 17/12/2025 om 6 uur tot 18/12/2025 om 6 uur
Bornem, Temsesteenweg: Diefstal uit een eetgelegenheid. Via de niet-slotvast achterdeur wordt het pand betreden. Nadeel: camera en een geldsom.
Bornem, Rijkenhoek: Poging tot inbraak in een woning. Een raam van de woning wordt beschadigd. Het pand wordt niet betreden.
Mechelen, Houtestraat: Inbraak in een woning. Achteraan de woning wordt een raam beschadigd. Het pand wordt betreden en doorzocht. Nadeel: juwelen en een geldsom.
Opmerkelijk
1.
De verkeersdienst van Politiezone Rivierenland voerde op dinsdag 16 december 2025 snelheidscontroles uit op onder meer de Rijksweg (N16) in Bornem.
In totaal werden 5510 voertuigen gecontroleerd op hun snelheid. 236 chauffeurs reden sneller dan de maximum toegelaten snelheid van 90 km/u. Een chauffeur liet zich in negatieve zin opmerken en kwam tijdens de avondspits voorbij aan een snelheid van maar liefst 126 km/u.
2.
Woensdagnamiddag 17 december 2025 werd de aandacht van onze verkeersagenten getrokken door een fietser die op de Battelsesteenweg te Mechelen de verkeersploeg voorbijreed. De inspecteurs hoorden een ‘gezoem’ van een motor. Zij laten de 24-jarige fietser stoppen en stelden vast dat de 'fiets' voorzien was van een verbrandingsmotor die met een gashendel kon bediend worden.
Dit betreft dus een bromfiets klasse A waar een inschrijving, helm en verzekering voor nodig is. Dit alles was hier niet het geval en dus werd het voertuig in beslag genomen.