Politie LaMa rolt drugslabo op in Bilzen
Op 12 mei 2026 werden in Maasmechelen drie personen gearresteerd: een 34-jarige inwoner van Maasmechelen en twee Kosovaren van respectievelijk 22 en 25 jaar oud. De arrestaties volgden op een achtervolging die werd ingezet door de Nederlandse politie. Tijdens hun vlucht slaagden de verdachten erin een grote hoeveelheid MDMA en een gsm-toestel weg te gooien.
Het LCCU (Local Computer Crime Unit) van Politie LaMa slaagde erin het gsm-toestel uit te lezen. Uit het verdere onderzoek kwam een verdachte locatie in de Tipstraat in Bilzen-Hoeselt in beeld. In de vroege ochtend van donderdag 2 juli 2026 vond op deze locatie een huiszoeking plaats. Politie LaMa kon hierbij rekenen op de ondersteuning van de lokale politiezone Bilzen-Hoeselt-Riemst. In de woning werd een actief drugslabo aangetroffen.
Ook de Federale Gerechtelijke Politie Limburg, het gerechtelijk labo en het Clan Lab Response Team kwamen ter plaatse. Uit hun vaststellingen bleek dat in het drugslabo zowel MDMA als cathinonen werden geproduceerd. Een 37-jarige man en een 37-jarige vrouw werden gearresteerd. Zij werden voorgeleid bij de onderzoeksrechter, die na verhoor besliste hen aan te houden en over te brengen naar de gevangenis.
Het onderzoek zal verder worden gezet door de Federale Gerechtelijke Politie Limburg.