Flitsmarathon 21-22 april 2023

De 18de flitsmarathon van de federale en de lokale politie startte op 21 april 2023 om 6u00 en duurde 24 uur. Politiezones en de federale wegpolitie beslisten in functie van de verkeersveiligheid en -densiteit in hun gebied over de tijdstippen waarop zij handhaafden. Op het grondgebied van Politiezone Regio Puyenbroeck werden 178 snelheidsovertredingen vastgesteld. 

Flitsmarathon

In Lochristi, Moerbeke en Wachtebeke werden op verschillende locaties waar maximaal 30 of 50 km/u is toegestaan 3.197 bestuurders op snelheid gecontroleerd. Dit geeft ons een totale overtredingsgraad van 5,57%. In Moerbeke telden we het grootste percentage overtredingen. 8,06% van de 558 gecontroleerde voertuigen reed te snel. Ook Lochristi scoorde met 6,12% van de 1.210 gecontroleerde voertuigen hoger dan het gemiddelde overtredingspercentage op het grondgebied. Wachtebeke wist met 4,20% snelheidsovertredingen de schade te beperken: 47 van de 1.119 gecontroleerde bestuurders reden te snel. De mooiste resultaten zagen we in Zelzate: daar werd slechts 3,87% van de gecontroleerde bestuurders geflitst.

Zone 30 km/u en zone 50 km/u

Het hoogste percentage overtredingen werd vastgesteld in zones waar 30 km/u is toegelaten. Daar reden 29 (11,33%) van de 256 bestuurders te snel.

De twijfelachtige eer voor hoogst gemeten snelheid in een zone waar 30 km/u is toegelaten, kwam toe aan een bestuurder in Moerbeke die er aan 64 km/u passeerde. In Zelzate werden 119 voertuigen gecontroleerd in een zone waar 30 km/u is toegelaten. Nul bestuurders waren in overtreding.

In Lochristi werd een bestuurder geflitst aan 92 km/u en een bestuurder aan 91 km/u in een zone waar men maximaal 50 km/u mag rijden. Ook in Wachtebeke liet iemand zich fotograferen aan 91 km/u in een zone 50.

Labels