Snelheidscontroles augustus 2026
Politiezone Regio Puyenbroeck controleerde in augustus 10.264 voertuigen op overdreven snelheid. Bijna 11% van de bestuurders reden te snel. De meeste controles (80%) vonden plaats in zones waar 50 km/u is toegelaten.
Zone 30
In de zones waar maximaal 30 km/u is toegelaten, reden 42% van de bestuurders te snel in Lochristi. In de Sparrenlaan werd een bestuurder geflitst aan 63 km/u. In Zelzate liep het overtredingspercentage in zone 30 op tot 62%.
Zone 50
In de zones waar maximaal 50 km/u is toegelaten, werden 10% van de 8.271 gecontroleerde voertuigen geflitst: 11% in Lochristi en 7% in Zelzate. In de Hijftestraat in Lochristi werd 92 km/u gemeten. In Zelzate werd de hoogste snelheid geregistreerd op de Beneluxlaan (109 km/u)
Zone 70
In Lochristi reden 7% van de gecontroleerde voertuigen te snel in zone 70. Op Peene werd een snelheid van 111 km/u geregistreerd. In Zelzate werden 6% van de bestuurders geflitst in een zone 70. De hoogst gemeten snelheid was 104 km/u op de Pres. J.F. Kennedylaan.
De politiezone blijft inzetten op gerichte snelheidscontroles. Wie zich aan de snelheidslimiet houdt, helpt mee om onze straten veiliger te maken voor iedereen.