Gevaarlijke XTC gevonden tijdens verkeerscontrole

Afgelopen zaterdag werd er binnen onze zone tijdens de avonduren een verkeersactie georganiseerd in het kader van de ‘zomer-BOB’. Het gros van de bestuurders bleek met alles in orde, maar de controle leverde ook enkele ingetrokken rijbewijzen op van bestuurders onder invloed. In een voertuig met Nederlands kenteken werd drugs aangetroffen, waaronder een gevaarlijk type XTC.

 

xtc

We richtten controle-dispositieven in op de Rode Kruislaan in BILZEN (Rijkhoven), Tongersesteenweg in RIEMST (Millen), Waterstraat in BILZEN (Munsterbilzen) en Bilzersteenweg HOESELT.

In totaal werden er 561 ademtesten afgenomen waarvan er maar liefst 551 ‘safe’ waren. Tien bestuurders hadden teveel gedronken en mochten hun rijbewijs, al naargelang het gemeten percentage alcohol, inleveren voor de duur van 3 uur of 6 uur. Eén bestuurder speelde zijn rijbewijs meteen voor 15 dagen kwijt.

Er werden in totaal 10 speekseltesten afgenomen waarvan er 6 positief tekenden. Vier bestuurders reden onder invloed van amfetamines, één reed onder invloed van cocaïne en één bestuurder had cannabis gebruikt.De rijbewijzen van deze 6 bestuurders werden onmiddellijk ingetrokken voor 15 dagen.

Een drugshond kon in een auto met Nederlands kenteken verdovende middelen aantreffen, waaronder een dertigtal XTC-pillen type “Satan Sinner”. Deze tabletjes bevatten maar liefst 400 mg MDMA per stuk. Dat is bijna 3 keer zoveel als de XTC-pilletjes waar onlangs op het festival ‘Extrema Outdoor’ voor gewaarschuwd werd. Ook bij een passagier van deze auto werd drugs aangetroffen. De wagen van de Nederlanders werd getakeld voor verder onderzoek en de drie inzittenden werden meegenomen voor verhoor.

Tijdens de controle werd ook een opgefokte bromfiets in beslag genomen en werden er waarschuwingen uitgeschreven voor technische tekortkomingen aan voertuigen of verouderde rijbewijzen.

Eén bestuurder was in overtreding met het gebruik van commerciële kentekenplaten waarbij de technische controle van het voertuig ook reeds meer dan een jaar verlopen was. Hiervoor werd een proces verbaal opgesteld.

Twee bestuurders die in overtreding waren met de tuning-voorschriften kregen eveneens een proces verbaal. Betrokkenen dienen hun voertuig terug af te stellen naar de wettelijke normen en opnieuw te laten keuren.

Ten slotte werden drie motorrijders die zonder jas of handschoenen reden beboet.

Gelijktijdig werd op snelheid gecontroleerd te Bilzen op de Hasseltestraat en Rode Kruislaan, te Riemst op de Maastrichtersteenweg en Visésteenweg en te Hoeselt op de Bilzersteenweg.

Er werden 2388 voertuigen gecontroleerd. Hiervan waren er 201 in overtreding. De hoogste snelheid werd gemeten op de Visésteenweg met 81 km/uur waar een maximum snelheid van 50 km/uur geldt d.m.v. het verkeersbord C43.

Labels