Weekendcontroles: verkeersinbreuken en heel wat bestuurders onder invloed van drugs
Het afgelopen weekend werden er heel wat bestuurders betrapt die inbreuken pleegden op het verkeersreglement. Opvallend veel mensen zaten onder invloed van drugs achter het stuur.
Zaterdagochtend: dronken bestuurster verspert de weg
Rond 06:30 uur kreeg de politie een oproep dat er op de Muizenberg in Riemst een voertuig dwars over de rijbaan geparkeerd stond terwijl de bestuurster achter het stuur lag te slapen.
Ter plaatse bleek de 34-jarige bestuurster, afkomstig uit Vaals (NL), in dronken toestand te verkeren. De motor van het voertuig draaide nog en in het voertuig lagen er allerhande flessen sterkedrank verspreid. De vrouw bazelde dat ze dacht in Vaals rond te rijden. Ze legde een positieve ademtest af van 0,87 mg/l UAL (omgerekend net geen 2 promille). Een speekseltest was negatief.
Het rijbewijs werd onmiddellijk ingetrokken voor 15-dagen.
De vrouw werd overgebracht naar het commissariaat waar ze haar roes mocht uitslapen in een politiecel. Na ontnuchtering diende de buitenlandse bestuurster de boete van meer dan 1200€ ter plekke te betalen.
Zaterdagavond: 2 bestuurders op dezelfde plaats onder invloed van drugs
In het kader van de ZomerBOB-campagne werd om 19.00u een bromfiets gecontroleerd op de Tongersesteenweg in Hoeselt. De boorddocumenten waren in orde, maar de 25-jarige bestuurder uit Bilzen gaf meteen spontaan toe dat zijn bromfiets klasse A sneller kon dan toegelaten.
Op een mobiele rollentestbank bleek de bromfiets meer dan 50 km/uur te kunnen halen: het dubbele van wat wettelijk toegelaten is.
De bromfiets werd dan ook getakeld en voor 30 dagen geïmmobiliseerd. Na deze 30 dagen moet de bromfiets afgesteld worden tot 25 km/uur voordat de eigenaar hem terug in gebruik mag nemen.
De bestuurder had geen alcohol gedronken maar een speekseltest tekende positief voor het gebruik van marihuana.
Tijdens deze controle zagen de agenten een man uit een auto stappen en gehaast de straat oversteken.
e 37-jarige bewoner uit Borgloon, die gekend staat voor drugsfeiten, werd eveneens gecontroleerd en gefouilleerd. Er werd een kleine hoeveelheid GHB (vloeibare drugs) gevonden.
De drugs werden in beslag genomen. De man zal op een later tijdstip verhoord worden.
De bestuurster van het voertuig waarin de man uit Borgloon als passagier gezeten had, werd ook gecontroleerd.
Deze 37-jarige bestuurster uit Mechelen-Bovelingen bleek met alle papieren in orde te zijn.
Ook zij had geen alcohol gedronken maar een speekseltest tekende positief voor 3 soorten drugs: amfetamines + cocaïne + heroïne. Er werd een kleine hoeveelheid marihuana bij de vrouw aangetroffen. Ook deze drugs werden in beslag genomen. Het rijbewijs van de vrouw werd onmiddellijk voor 15 dagen ingetrokken.
Zondagnamiddag: onaangepast rijgedrag, technische inbreuken, en positieve speekseltesten
Eén bestuurder reed aan onaangepaste snelheid door het centrum van Bilzen en sneed de bochten af op kruispunten die hij passeerde. Ook maakte de man geen gebruik van richtingsaanwijzers. Bij controle kon de 20-jarige bestuurder uit Bilzen geen geldig rijbewijs voorleggen. Hij had naar eigen zeggen nooit eerder een rijbewijs behaald om motorvoertuigen te mogen besturen. Ook kon de bestuurder geen geldige verzekering tonen voor het voertuig. Om die reden werd zijn voertuig in beslag genomen. De man legde ook nog een positieve speekseltest af (THC).
In Riemst werd er een voertuig met tijdelijke Franse kentekenplaat aan de kant gehaald. De bestuurder had dit voertuig pas aangekocht in België en wilde dit naar Frankrijk uitvoeren. Gezien deze Franse kentekenplaten niet geldig zijn in België en de man geen geldig verzekeringsbewijs kon tonen, werd ook dit voertuig in beslag genomen voor niet-verzekering. De Fransman legde eveneens een positieve speekseltest af (THC).
In Grote-Spouwen werd er een bromfiets klasse B zonder kentekenplaat aan de kant gezet. Controle wees uit dat de bromfiets nooit ingeschreven werd in België. Ook kon de bestuurder geen geldig rijbewijs voorleggen. De 20-jarige bestuurder legde ook een positieve speekseltest af die wees op het gebruik van THC. De bromfiets werd op last van het Parket Tongeren geïmmobiliseerd totdat de bestuurder een geldig rijbewijs kan voorleggen.
Een bestuurder van een motorfiets kreeg een PV voor inbreuken op de inschrijving van motorvoertuigen. De bestuurder had de kentekenplaat opzettelijk zo gemonteerd dat deze onmogelijk leesbaar was.
Een bestuurder van een personenwagen weigerde bij controle een speekseltest af te leggen. De 36-jarige bestuurder uit Bilzen had net zijn rijbewijs terug na een eerder rijverbod voor dezelfde feiten. Omwille van de weigering werd zijn rijbewijs opnieuw ingetrokken voor 15-dagen.
10 bestuurders kregen een GAS-boete wegens een parkeerovertreding. Eén van de geverbaliseerde voertuigen bleek daarbij al enige tijd met een verlopen keuringsbewijs rond te rijden. Ook hiervoor werd een PV opgesteld.
Eén bestuurder kreeg een OI van 174€ voor het overschrijden van de witte doorlopende lijn.
Alle afgenomen ademtesten van de bovenstaande bestuurders resulteerden negatief.
Zondagnacht: fietser uit Bilzen 2e keer op 5 dagen tijd betrapt met rijden onder invloed van heroïne
Tijdens de nacht van zondag op maandag heeft een interventieploeg van de lokale politie Bilzen – Hoeselt – Riemst, een fietser opnieuw betrapt met rijden onder invloed van drugs.
Rond middernacht werd de 36-jarige fietser op de Bilzersteenweg te Hoeselt herkend van eerdere controle in het kader van rijden onder invloed van drugs.
Amper 5 dagen geleden reed de fietser voorbij het rode verkeerslicht en bleek hij onder invloed van heroïne en marihuana te zijn.
ok nu bleek de fietser onder invloed van heroïne te rijden. De man gaf aan zijn werk niet te kunnen uitvoeren wanneer hij niet onder invloed verkeerde. De man had een gebruikershoeveelheid heroïne op zak. De drugs werden in beslag genomen.
De fietser zal zich later moeten verantwoorden bij de politierechter.
Even later werd op de Molenstraat in Bilzen een voertuig aan de kant gehaald wegens een defect achterlicht. Bij controle bleek de keuring van het voertuig verlopen sedert 18/05.
De 26-jarige bestuurster had geen alcohol gedronken. Een afgenomen speekseltest bleek ook negatief. Omdat de verzekering echter niet in orde was, werd het voertuig getakeld.
De bestuurster heeft 15 dagen de tijd om zich in regel te stellen met een geldige verzekering. Er werd eveneens een proces-verbaal van waarschuwing opgesteld voor de verlopen keuring.