Controle 2Wheels
Op 3 en 9 september werden tussen 11u en 13u30 tweewielers gecontroleerd rond de scholen in Lochristi en in Zelzate.
In 2024 waren 61% van de verkeersslachtoffers op het grondgebied bestuurders van tweewielers. 20% daarvan was jonger dan 18 jaar. Met deze actie willen we weggebruikers, in het belang van hun veiligheid, bewuster maken van hun gedrag in het verkeer.
Bij de controles werden verschillende inbreuken vastgesteld. Twee bromfietsers die jonger waren dan 18 jaar vervoerden een passagier. Eén bromfietser vervoerde een passagier zonder valhelm. Twee minderjarigen bestuurden een elektrische step. Een gecontroleerde bestuurder was niet in het bezit van een identiteitskaart. Vijf minderjarige fietsers werden betrapt op het gebruik van hun GSM tijdens het fietsen.
Bromfietsers die onvoldoende veiligheidsafstand hielden en een minderjarige fietser die een andere voorttrok, werden aangesproken.
Er was uiteraard ook goed nieuws: een volledige gecontroleerde bromfiets-, een fatbike- en twee speedpedelecbestuurders doorstonden de controle met glans.