Tien rijbewijzen ingetrokken voor gebruik gsm achter het stuur

Bij verkeersacties gericht op afleiding achter het stuur betrapte Politiezone Regio Puyenbroeck op 29 juli 2026 tien auto- en/of vrachtwagenbestuurders op het gebruik van de gsm achter het stuur. 

Van deze tien bestuurders werd het rijbewijs onmiddellijk ingetrokken voor 15 dagen. Een fietser kreeg voor dezelfde inbreuk een boete. 

Daarnaast werden twee bestuurders van een motorfiets beboet omdat ze niet de voorgeschreven beschermende kledij droegen. Ook een bestuurder die een rood verkeerslicht negeerde, werd bekeurd. 

Preventie

Bestuurders die hun gsm gebruiken achter het stuur hebben de neiging om meer uit te wijken, vertonen langere reactietijden en missen belangrijke informatie uit de omgeving. Het gebruik van de gsm zou het ongevalsrisico voor automobilisten verhogen met een factor 3,6. Algemeen wordt volgens VSV-Veilig Verkeer geschat dat afleiding bij minstens 5 tot 25% van de verkeersongevallen in Europa een rol speelt. 

De politiezone blijft inzetten op gerichte verkeerscontroles en op sensibilisering. Afleiding achter het stuur blijft een belangrijke risicofactor in het verkeer: wie rijdt, houdt de aandacht op de weg.

Labels