Flitsmarathon - 7,6% reed te snel

We namen op donderdag 13 november deel aan de nationale Flitsmarathon, een actie waarbij in heel het land intensief gecontroleerd werd op snelheid. In Beersel, Halle, en Sint-Pieters-Leeuw werd op zes locaties geflitst, en dit in verschillende snelheidszones.

In totaal werden 3.352 voertuigen gecontroleerd, waarvan er 256 te snel reden. Omgerekend 7,6%.

Overzicht

Sanatoriumstraat Beersel - zone 50

  • 466 gecontroleerde voertuigen
  • 87 overtredingen (18,7%)
  • 1 onmiddellijk ingetrokken rijbewijs


Bergensesteenweg Beersel – zone 70

  • 726 gecontroleerde voertuigen
  • 8 geïntercepteerde voertuigen
  • 20 overtredingen (2,8%)
     

Vandenpeereboomstraat Halle – zone 30

  • 860 gecontroleerde voertuigen
  • 45 overtredingen (5,2%)


Edingensesteenweg Halle – zone 50 

  • 686 gecontroleerde voertuigen
  • 14 geïntercepteerde voertuigen
  • 59 overtredingen (8,6%)


Brusselbaan Sint-Pieters-Leeuw – zone 50

  • 358 gecontroleerde voertuigen
  • 19 overtredingen (5,3%)


Bergensesteenweg Sint-Pieters-Leeuw – zone 70

  • 256 gecontroleerde voertuigen
  • 1 geïntercepteerd voertuig
  • 25 overtredingen (9,8%)
  • 1 onmiddellijk ingetrokken rijbewijs


Zwaarste

Op die laatste locatie werd de zwaarste snelheidsovertreding geregistreerd. Een bestuurder reed er 129 km/u, (123 km/u na correctie) in een zone 70. De bestuurder werd verderop geïntercepteerd en leverde ter plaatse het rijbewijs in.

De politiezone Zennevallei benadrukt dat snelheid één van de belangrijkste risicofactoren blijft in het verkeer. “De flitsmarathon is geen geheime actie. Integendeel: we kondigen deze bewust op voorhand aan, precies om bestuurders aan te zetten tot veiliger rijgedrag. Wie zich aan de snelheidslimieten houdt, verkleint de kans op ongevallen aanzienlijk en draagt bij aan de veiligheid van alle weggebruikers”, klinkt het. “We blijven ook de komende dagen, weken, maanden en jaren inzetten op sensibilisering én handhaving om de verkeersveiligheid te verbeteren.”

Labels