Resultaten actie stationsomgeving Deinze
Op woensdagmiddag 7 mei organiseerden we samen met de andere veiligheidspartners opnieuw een grootschalige controleactie in de stationsomgeving van Deinze. De actie vond plaats tussen 11 u. en 16.30 u. en maakt deel uit van de ruimere aanpak waarbij het Deinse stadsbestuur sterk inzet op een veilige stationsbuurt.
Sinds oktober vorig jaar stelt de NMBS een lokaal in het stationsgebouw ter beschikking aan de Stad Deinze en alle betrokken (veiligheids)partners om de veiligheid in deze omgeving te verhogen. Deze locatie werd intussen ingericht als een veiligheidspunt waar alle veiligheidsdiensten gebruik van maken.
Naast de lokale politiezone namen ook de federale spoorwegpolitie, de dienst hondensteun van de federale politie, het ticketcontroleteam van de NMBS, Securail, controleurs van De Lijn en de gemeenschapswachten van Stad Deinze deel aan de actie.
De controles hadden volgend resultaat:
- In totaal werden 516 personen gecontroleerd.
- Er werden eveneens 17 bussen en 18 voertuigen gecontroleerd.
- Er werden 54 inbreuken vastgesteld. 48 personen waren niet in het bezit van een geldig vervoersbewijs. Daarnaast werden eveneens 6 verkeersovertredingen vastgesteld (o.a. parkeren, GSM-gebruik, rijden zonder handen en zich verplaatsen met 2 personen op een elektrische step).
- Er werd 1 PV illegaliteit opgesteld.
Naast regelmatige controles en acties werden ook nog heel wat andere maatregelen uitgerold die moeten bijdragen tot een veilige (stations)omgeving. Zo werd o.a. ook het cameranetwerk gevoelig uitgebreid en is er intussen werk gemaakt van meer structurele aanwezigheid in de stationsomgeving van de jeugdopbouwwerkers, de gemeenschapswachten en de politie. “We willen dat iedereen zich veilig en welkom voelt aan het station”, aldus Burgemeester Rutger De Reu. “Daarom zetten we stevig in op samenwerking, aanwezigheid en duidelijkheid. Door zichtbaar aanwezig te zijn én preventief te werken, pakken we overlast aan en verhogen we ook de veiligheid.”
Ook de verbetering van de verkeersveiligheid werd niet uit het oog verloren en zit intussen in de uitvoeringsfase (vb. ingebruikname nieuwe busbaan). Met deze mix aan maatregelen wil het lokale bestuur – in nauwe samenwerking met alle betrokken diensten - de veiligheid aan het station en de stationsomgeving grondig aanpakken!