Resultaten snelheidscontroles
De lokale politie controleerde begin augustus in verschillende straten op snelheid. Zo flitsten de politieagenten aan de Steenweg op Leopoldsburg en de Misseweg in Balen, op de Kruisberg in Dessel en in Ginderbuiten, Donk, de Meergorenbaan en de Eerselseweg in Mol.
Balen
Van de 741 gecontroleerde voertuigen in de Steenweg op Leopoldsburg in Balen reden er 94 (13 procent) te hard. De hoogst gemeten snelheid was hier 133 km/u waar 70 is toegelaten. Op de Misseweg waren 12 van de 73 gecontroleerde voertuigen, ofwel 16 procent, in overtreding.
Dessel
Op de Kruisberg in Dessel negeerden 83 bestuurders de maximum toegelaten snelheid van 50 km/u. Met 299 gecontroleerde voertuigen komt dit neer op een overtredingspercentage van 28 procent.
In Diel reed 11 procent van de automobilisten te hard. Hier werden 223 voertuigen gecontroleerd en 25 bestuurders mogen zich aan een boete verwachten.
Mol
In Mol-Donk werd een laag overtredingspercentage gemeten. In deze straat werden 1299 voertuigen gecontroleerd en 21 auto's (2 procent) reden te hard.
Op de Eerselweg was echter 44 procent in overtreding: 156 van de 357 gecontroleerde voertuigen reden hier te snel.
Daarnaast waren 10 van de 93 gecontroleerde voertuigen (11 procent) in overtreding op de Meergorenbaan.
In Ginderbuiten waren 175 van de 679 passanten in overtreding (26 procent).
Meer info: Bekijk hier de resultaten van alle snelheidscontroles.