Persbericht - zondag 26 oktober 2025
Dit is het persbericht van zondag 26 oktober met aandacht voor een waterlek op de hoek van de Leopold Vanderkelenstraat en de Bondgenotenlaan.
Verkeer
Zaterdagmiddag omstreeks 13 uur ging een 49-jarige fietser uit Kessel-Lo op de fietsbrug aan de zijde van de Martelarenlaan onderuit. De man had last van pijn in een been. Hij werd met de ziekenwagen overgebracht naar het UZ Gasthuisberg. Er waren geen derden bij het ongeval betrokken. De oorzaak was het natte weer aldus de fietser.
Inbraken
Vrijdag tijdens de dag hebben onbekenden ingebroken in een appartement op het gelijkvloers in de Groenveldstraat in Heverlee. De bewoners stelden de feiten vast toen ze vrijdagavond laat thuis kwamen. De daders forceerden een raam aan de achterzijde om via die weg de woonst binnen te dringen. De buit bestond uit juwelen die in de badkamer lagen.
Waterlek
Zaterdag omstreeks 10 uur ontstond een waterlek op de hoek van de Leopold Vanderkelenstraat en de Bondgenotenlaan. Op verschillende plaatsen stroomde het water de straat op, zelfs via de elektriciteitskast. Brandweer en watermaatschappij kwamen ter plaatse. Politie zette een deel van de straat dicht voor alle verkeer inclusief voetgangers. De hoofdtoevoer van de waterleiding werd afgesloten zodat enkele huizen zonder water kwamen te zitten. Ondertussen hadden enkele zaken in de buurt al wel schade geleden door binnenstromend water. Ook het voetpad ondervond zware gevolgen van het stromend water en er waren enkele verzakkingen. Uiteindelijk bleek het lek zich onder de Bondgenotenlaan te bevinden. De watermaatschappij liet een stuk van het wegdek openbreken. Hierdoor werd het duidelijk dat een deel van de ondergrond was weggespoeld. Zaterdag nog werden de meest dringende herstellingswerken uitgevoerd. Een deel van de rijbaan zal vermoedelijk tot maandag moeten wachten voor de definitieve herstelling. Tot dan blijft dit stuk afgezet door nadarhekkens. De hinder voor het verkeer is beperkt en betreft vooral de bussen van De Lijn. Fietsers en voetgangers kunnen door.