Pierre Neefs is de senior van de maand mei

Maak kennis met Pierre Neefs, een geëngageerde senior die houdt van reizen en de Italiaanse keuken.

Pierre Neefs

Pierre wordt geboren op 1 januari 1948, als enige zoon, in Leuven. 

Pierre gaat naar de lagere school in de gemeenteschool 4 in de Ridderstraat.  Als 10-jarige mag hij tijdens de zomervakantie 14 dagen naar zee in Klemskerke waar hij verblijft in Torenhof, een sociaal centrum. Dit kon dankzij de spaarkas van zijn ouders in een café op de hoek van de Fonteinstraat en de Penitentienenstraat. Hij bezoekt hetzelfde centrum ook een week met de turnvereniging De Proletaar.

Zijn lager middelbaar volgt onze senior van de maand in het Atheneum van Leuven.  Op zijn 13de krijgt hij de kans om met de mutualiteit 2 weken naar Kandersteg in Zwitserland te reizen. Tijdens de treinreis leerde hij Egide Rabau kennen, zoon van Julien Rabau en broer van de zusjes Rabau die hij later leert kennen bij de administratie van de stad Leuven. Hij maakt kennis met Julien in de avondschool waar Julien leraar tekenen was.

In 1962 doet hij een (vakantie)job bij drukkerij Ceuterick in de Brusselsestraat. Dat zet hem ertoe aan om in de avondschool drukkerij, handzetter en later privé Monotype te volgen.

Natuurlijk moet Pierre ook zijn legerdienst doen. Van oktober 1966 tot eind december 1967 is hij 12 maand milicien en 3 maand beroepsmilitair bij de luchtmacht in Kleine Brogel, de 10 Wing, waar hij vliegtuigbrandweerman was. Hij moet daarvoor eerst naar Chièvres voor een beperkte militaire opleiding, vervolgens naar de Intermachtenschool in Saffraanberg voor een theoretische opleiding, later naar Helchteren voor de praktische opleiding tot brandweerman.

In 1968 trouwt hij met Lisette en in 1973 wordt hij vader van een zoon, Sven. Zij wonen in de beroemde Amelinckx-building in Heverlee.

Tot zijn 21 jaar speelt hij volleybal in competitie bij Victoria. Door zijn werk bij drukkerij Guyot in Molenbeek waar hij na zijn legerdienst zijn loopbaan start, moet hij deze hobby opgeven. Pierre werkt er 33 jaar. Hier is hij syndicaal afgevaardigde Boek en Papier, later BBTK. Hij is ook lid van de ondernemingsraad en het Comité voor veiligheid en gezondheid. Op 54-jarige leeftijd, in april 2002, gaat hij met brugpensioen wegens herstructurering.

Pierre heeft er ook een lange politieke carrière opzitten. Van 1995 tot 2018 is hij gemeenteraadslid in Leuven. Bij een schepenwissel in oktober 2003 krijgt hij de kans om schepen van Leefmilieu en Senioren te worden. Dit doet hij tot december 2006.

Als gepensioneerde heeft hij heel veel tijd om zich nuttig bezig te houden. Zo neemt hij verschillende taken op zich in de seniorenvereniging De Brug. Bij S-Plus Leuven Centrum is hij voorzitter. Hij zetelt ook in de seniorenraad van Leuven waar hij penningmeester is. 

Hij is bovendien lid van de “Mannen van het jaar”. Van het jaartal 1948, een van de kleinste jaartallen van het verbond, blijven ze nog met 4 leden over, dit wegens ontslag en overlijden.

Pierre gaat graag samen met zijn vrouw en vrienden  op reis. Zo is hij al in Spanje, de Canarische eilanden, Mallorca en de Provence geweest. In de Provence, meer bepaald in Maussane les Alpilles heeft hij zijn hart verloren. Daar wil hij graag oud worden. Geregeld vind je het koppel ook aan zee in Nieuwpoort waar ze een appartement hebben. 

Pierre gaat ook graag uit eten, liefst Italiaans. Zijn lievelingskost is Osso bucco en Saltimbocca alla romana. 

Labels