Actie inbraken - verkeer
De politiezone Meetjesland Centrum heeft in uitvoering van het zonaal veiligheidsplan op donderdag 19, vrijdag 20, zaterdag 21 en zondag 22 februari 2015 extra inspanningen geleverd in het kader van "verkeer" en inzake de problematiek van de inbraken.
Op donderdag en vrijdag waren respectievelijk 6 en 5 extra ploegen op de baan. Deze ploegen bestonden uit personeelsleden van de diverse afdelingen van het korps (interventie, verkeer, wijk en recherche).
Er is geopteerd om sterk mobiel en met anonieme voertuigen te opereren.
Resultaten van deze actie waren:
70 ademtesten : allemaal negatief
102 voertuigen gecontroleerd
77 personen opgevraagd
Er zijn o.m. 6 pv's gemaakt voor parkeren op mindervalidenplaatsen, 2 voor het niet dragen van de gordel, 4 voor gsm-gebruik achter het stuur, 3 pv's voor drugs in het verkeer, 2 onmiddellijke intrekkingen van het rijbewijs.
Er is 1 geseind persoon aangetroffen en 1 verkeersongeval met vluchtmisdrijf opgelost.
Op zaterdag en zondag was het accent vooral gericht op verkeer & snelheid.
Er zijn 2 onmiddellijke intrekkingen van het rijbewijs gebeurd naar aanleiding van 2 ernstige verkeersongevallen met alcohol, 3 intrekkingen voor drugs in het verkeer, 1 intrekking van overdreven snelheid, 32 pv's van snelheid, 2 pv's geen houder van een rijbewijs, 42 ademtesten, waarvan 2 positief (met 1 intrekking tot gevolg).