Politiezone Bredene/De Haan verrast bestuurder met gouden BOB-sleutelhanger
De BOB-campagne viert dit jaar zijn 30ste verjaardag. Voor deze gelegenheid worden 30 nuchtere bestuurders tijdens een controle verrast met een gouden sleutelhanger. Het aantal bestuurders dat vandaag betrapt wordt voor het rijden onder invloed is 5 maal minder dan in 1995 bij de start van de BOB-campagne.
Ook de politiezone Bredene/De Haan zet sinds jaar en dag hard in op het bestrijden van het rijden onder invloed en engageert zich jaarlijks voor deelname aan de verschillende BOB-campagnes. Dit vertaalt zich in een jaarlijkse stijging van het aantal gecontroleerde voertuigen. In 2024 werden 8093 bestuurders aan een controle onderworpen, 99,1% daarvan reed niet onder invloed. Bij 73 bestuurders was dit wel het geval.
Bij de start van de BOB-campagne lag de klemtoon vooral op het bestrijden van het rijden onder invloed van alcohol. De laatste jaren wordt ook steeds aandacht besteed aan het rijden onder invloed van drugs. In 2024 werden in de politiezone Bredene/De Haan 4217 bestuurders aan een drugscontrole onderworpen, 98,9% daarvan was niet onder invloed. 45 bestuurders tekenden echter positief.
Definitieve cijfers voor 2025 zijn er nog niet maar de prognose is dat in de politiezone Bredene/De Haan in 2025 meer dan 20.000 bestuurders aan een ctonrole zullen zijn onderworpen, een stijging van ongeveer 150% in vergelijking met 2024!