Vuurwerk toegestaan???

 

Vuurwerk

Hoe zit dat nu met het afvuren van vuurwerk voor het nieuwe jaar 2019?

Art. 46 van de Algemene Politieverordening stelt dat het afsteken van feestvuurwerk zonder vergunning van de burgemeester verboden is.

Hierop wordt er een specifieke uitzondering gemaakt met Kerst en Nieuwjaar.

Op kerstavond, kerstdag, tweede kerstdag en oudejaarsavond,

nieuwjaarsdag en tweede nieuwjaar, telkens van 20.00 u tot 02.00

uur, mag zonder machtiging of kennisgeving feestvuurwerk

afgestoken worden.

Er wordt daarnaast door het gemeentebestuur geadviseerd om geen wensballonnen op te laten.

Naast het brandgevaar voor gebouwen en bomen, zijn wensballonnen gevaarlijk voor het vliegverkeer.

Ons advies luidt dan ook: hou het voor iedereen veilig en laat tijdens de feestdagen geen wensballonnen op…

Vuurwerk

 

Verknal het niet – hou het safe :

Indien U niet wenst dat het feest een nachtmerrie wordt, neemt U best een reeks voorzorgs- en veiligheidsmaatregelen.

We raden U aan deze veiligheidsvoorschriften letterlijk op te volgen om zo de feestelijkheden niet te verknoeien en Uw leven en dat van Uw gasten en buren niet in gevaar te brengen.

vuurwerktips