Mag de politieambtenaar zomaar iedereen en overal filmen?

Ja.

Er wordt niet permanent gefilmd, maar de politieambtenaar mag beslissen om een interventie op te nemen wanneer hij dat noodzakelijk acht. De inzet van de bodycam is voorzien in artikel 25/3 van de Wet op het Politieambt, waarin bepaald wordt dat de politiediensten in het kader van hun opdrachten op zichtbare wijze camera’s kunnen gebruiken op het grondgebied van de Zone. Dit geldt zowel in de openbare ruimte als tijdens interventies waarbij een private plaats betreden dient te worden.

Je vraag blijft onbeantwoord? Contacteer ons via het contactformulier of telefonisch via 02 249 22 11.