Politiezone Vilvoorde-Machelen en partners houden nieuwe controleactie aan het station van Vilvoorde
De lokale politie VIMA, Securail, MIVB en De Lijn hebben op woensdag 1 oktober opnieuw samen een actie georganiseerd tegen overlast in de stationsbuurt van Vilvoorde.
Drugs en verkeersoverlast blijven belangrijke problemen in de stationsbuurt
Het hoofddoel van de actie was het opsporen van verdovende middelen en het controleren van zwartrijders. Uiteraard werd ook toegezien op de naleving van de specifieke regelgeving die van toepassing is op het openbaar vervoer.
De lokale politie Vilvoorde-Machelen fouilleerde in totaal 51 personen op aanwijzingen van de drugshond. Bij 18 personen werd drugs aangetroffen, voornamelijk cannabis, maar ook cocaïne, ketamine en XTC. Deze verdovende middelen werden in beslag genomen en de overtreders kregen boetes van 75 tot 150 euro.
Daarnaast werd één geseind persoon aangetroffen. Hij werd onmiddellijk van zijn vrijheid beroofd en overgebracht naar de gevangenis.
Twee minderjarigen werden betrapt op bromfietsen zonder nummerplaat. Zij probeerden te vluchten, maar konden na een korte achtervolging worden gevat. Ze reden zonder rijbewijs en zonder verzekering. Er werd een proces-verbaal opgesteld voor de inbreuken.
Daarnaast werden ook 31 processen-verbaal opgesteld voor het negeren van het verkeersbord “uitgezonderd De Lijn” en 6 processen-verbaal voor diverse parkeerinbreuken.
Opnieuw zwartrijders betrapt door de vervoersmaatschappijen
Naar goede gewoonte voerden de vervoersmaatschappijen gelijktijdig controles uit op zwartrijden.
De Lijn controleerde 1.707 reizigers, waarvan 150 werden beboet voor zwartrijden (8,8% van de gecontroleerde reizigers). In totaal werden 68 bussen gecontroleerd. Ook de MIVB stelde 33 processen-verbaal op voor zwartrijden.
Securail controleerde 1.730 reizigers, waarvan 208 zich nog in regel moesten stellen door een geldig vervoersbewijs aan te kopen bij de controlepost. Er werden 12 processen-verbaal opgesteld voor diverse andere inbreuken, zoals roken in het station en het gebruik van fietsen of steps in de tunnel.
Veiligheid is geen actie, maar een voortdurende inspanning
Dit is inmiddels de vierde grote actie die de lokale politie VIMA organiseert in samenwerking met de verschillende vervoersmaatschappijen. Het aanpakken van het onveiligheidsgevoel in de stationsbuurt blijft een belangrijke prioriteit voor zowel de politie als de partners. Dergelijke grootschalige acties trekken de aandacht en zijn zichtbaar voor het publiek, maar dat betekent niet dat er enkel op deze momenten aan veiligheid wordt gewerkt. Ook buiten deze acties wordt er regelmatig gepatrouilleerd en toezicht gehouden in de stationsomgeving, zowel door de politie als door de veiligheidsdiensten van de vervoersmaatschappijen. Deze aanwezigheid is minder opvallend, maar daarom niet minder belangrijk: we zijn altijd in de buurt, ook als de bevolking ons niet ziet.
Burgemeester Jo De Ro: "De cijfers van de gezamenlijke actie aan het station gisteren tonen aan dat zulke grote publieke controleacties nuttig en nodig zijn en blijven. Ik wil uitdrukkelijk alle diensten inclusief het Parket danken voor de goede samenwerking. We zullen deze grote publieke controleacties blijven continueren in de toekomst, maar blijven daarnaast natuurlijk ook inzetten op de dagdagelijkse controles aan het station. Onze stationsbuurt ligt vele Vilvoordenaars en bezoekers nauw aan het hart. Het is het tweede drukste station van de provincie en elke pendelaar, reiziger, leerling en student die dagelijks het station gebruikt verdiend een veilige buurt. Daar zullen we met alle diensten aan blijven samenwerken."